fbpx

K optimalizaci našich webových stránek používáme cookies. Více o cookies.


Soutěž „O nejkrásnější maminku“ zná svoji výherkyni

Soutěž o nejkrásnější maminku vyhlásila Rodinná banka pupečníkové krve a tkáně pupečníku na konci září u příležitosti veletrhu FOR BABIES. Smyslem soutěže bylo ukázat krásu těhotných žen a oslavit tak těhotenství jako jedno z nejúžasnějších období v lidském životě. Zapojit se bylo velmi jednoduché – stačilo nahrát těhotenskou fotografii na naše facebookové stránky a získat pro ní co nejvíce hlasů. Soutěže se zúčastnilo celkem 65 snímků, které dostaly dohromady 1423 hlasů. Vítězkou se stala majitelka fotografie Tereza Blaško s počtem 260 hlasů. Na druhém místě se umístila fotografie Moniky Juříčkové se 183 hlasy, na třetím pak fotografie Lenky Žigmondové s 52 hlasy. Všem soutěžícím maminkám děkujeme a výherkyni srdečně blahopřejeme!

V prvním prosincovém týdnu pak zástupkyně společnosti Národní centrum tkání a buněk Bc. Simona Patloková, DiS. předala budoucí mamince hlavní cenu – certifikát na odběr a uložení pupečníkové krve a tkáně novorozence na dobu 20 let v ceně 69 400 Kč. Při příležitosti předání ceny jsme s ní udělali rozhovor.

Jak jste se dozvěděla o možnosti odběru perinatálních tkání?
Vše jsem se dozvěděla na předporodním kurzu v nemocnici, kde mám plánovaný porod.

Jaký měly kurzy průběh? Co Vám pověděli o odběrech? Zjistila jste na nich, co jsou perinatální buňky?
Chodila jsem na dlouhodobý kurz. Hned na prvním sezení jsme dostali leták a řekli nám, co je potřeba udělat pro budoucí odběr perinatálních tkání. Vše ostatní jsem si načetla sama, protože základní sdělení ve mně vyvolalo mnoho otázek. Veškeré další informace jsem našla v přehledné formě na internetových stránkách www.cekammiminko.cz, které byly uvedeny na letáku.

Co pro Vás, jako budoucí maminku, znamená uložení perinatálních tkání?
Je to pro mě jistota do budoucnosti, jakýsi vklad pro mého potomka. Pokud by došlo k nějaké nepředvídatelné události, což se doufám nestane, tak budu mít otevřenou možnost, kam sáhnout. Člověk totiž nikdy neví, co jeho blízké může potkat.

Jakou jste zvolila strategii v soutěži?
Zapojila se celá moje rodina a kamarádka. Snažili jsme se shánět hlasy. Usilovala jsem průběžně o dostatečný náskok, aby to ostatní soutěžící trochu odradilo. Záleželo mi na výhře, protože je hodnotná po všech stránkách. Beru to jako pojistku pro své dítě.

Výherkyně soutěže o nejkrásnější maminku Tereza Blaško

Kdy jste se poprvé setkala s pojmem „regenerativní medicína“?
S tímto pojmem nebo chcete-li disciplínou, jsem se setkala poprvé právě na předporodním kurzu. Trochu mě zaskočilo, že mé známé, když jsem jim vyprávěla o poznatcích z kurzu, neměly tušení o regenerativní medicíně, na druhou stranu, kdybych nečekala miminko a nechodila do nemocnice na předporodní kurz, byla bych na tom úplně stejně.

Jak na výhru reagoval Váš partner?
My jsme byli rozhodnutí jít do uložení perinatálních tkání v každém případě. Příjemně nás potom překvapila možnost soutěže. Řekli jsme si, že ať to dopadne jakkoli, tak do uložení půjdeme. Je to sice jednorázově poměrně vysoká investice, ale určitě se vyplatí. Člověk to prohýří hned. Třeba za dva týdny na letní dovolené u moře. Uložení perinatálních tkání je dlouhodobé a dává mi jistotu do příštích dnů.

Co vás čeká v dalším výhledu?
Moc se těším s partnerem na společné Vánoce, a samozřejmě jsme oba natěšení na brzký příchod dalšího člena naší rodiny.

Děkujeme za rozhovor.


Všechny soutěžní snímky

[Best_Wordpress_Gallery id=“16″ gal_title=“Soutěž o nejkrásnější maminku“]

Svůj souhlas se zveřejněním můžete odvolat zde.