fbpx

K optimalizaci našich webových stránek používáme cookies. Více o cookies.


TV Nova: Pupečníková krev pomohla chlapci z kómatu

Již tři roky sledujeme v Národním centru pupečníkové krve příběh malého Honzíka, který následkem traumatického poškození mozku skončil v kómatu.

Tehdy dvouletý Honzík v nestřeženém okamžiku vjel na svém odrážedle do vody a začal se topit. Bez kyslíku pod vodou po dobu několika minut utrpěl těžké poškození mozku. Jeho stav byl tak vážný, že upadl do vigilního kómatu a představy o jeho uzdravení byly pouze teoretické.

Rodiče se rozhodli využít k léčbě Honzíkovu pupečníkovou krev a zároveň byla zahájena intenzivní terapie v hyperbarické komoře. A k radosti rodiny i ošetřujícího personálu se chlapeček probudil a začala jeho cesta k uzdravení.

Po třech letech od úrazu, který běžně končí úmrtím dítěte nebo v lepším případě trvalým vigilním stavem, je Honzík čilým chlapcem, hraje si se svou sestrou a po duševní stránce zcela odpovídá svým vrstevníkům. Sice se zatím nedokáže postavit na vlastní nohy, ale je to velký bojovník a rodiče věří, že na konec své cesty dojde jako vítěz.

Velký díky nyní patří Televizi Nova, která tento týden upozornila na Honzíkův příběh. Léčba a především rehabilitace jsou finančně velmi náročné. Rodina vyčerpala všechny peníze, proto se obrátila na veřejnost s žádostí o pomoc. Chce vybrat 1,3 milionu korun, které by pokryly terapii na klinice Neuro Cytonix v Monterrey v Mexiku. Uspořádala proto sbírku pod záštitou organizace Život dětem.

 

 

Pokud chcete Honzíkovi pomoci, můžete tak učinit na transparentní účet:
číslo transparentního účtu: 1117771700/5500
​IBAN: CZ4155000000001117771700
SWIFT: RZBCCZPP
Variabilní symbol: 7878
Do zprávy pro příjemce napište HONZÍK