fbpx

K optimalizaci našich webových stránek používáme cookies. Více o cookies.


Exkluzivně pro klienty Dr. Maxe

Honzík se topil, prodělal mozkovou smrt. Pomohla pupečníková krev, říká matka

Pouhé dvě minuty nepozornosti stačily, aby ještě ne dvouletý Honzík vjel na odrážedle pod vodní hladinu. Vytáhli ho po pěti minutách a lékaři konstatovali mozkovou smrt s vyhlídkou několika let strávených v kómatu. Chlapcova maminka Kamila Šiplová přesto nepřestala věřit, že se její syn zase vrátí do života. Spolu se svým mužem se pídila po možnostech léčby a přesvědčovala skeptické lékaře, aby ji vyzkoušeli.

„Největší pokrok nastal během necelých dvou měsíců po podání pupečníkové krve. Z absolutně nehybného dítěte se za měsíc a půl začal překulovat, zvedl hlavu, sedl si, klekl a nakonec i stoupl,“ líčí Šiplová.

Dnes – dva roky od nehody – už čtyřletý Honzík se znovu leze, jí, směje se a taky se umí rozčílit. Učí se mluvit a chodit. Prostě žije a je na cestě k úplnému uzdravení.

Poškozený mozek nastartovala vlastní pupečníková krev

Ačkoli prognóza na uzdravení byla zcela hypotetická, byla přibližně měsíc od úrazu Honzíkovi aplikována jeho vlastní pupečníková krev, kterou měl Honzík od svého porodu uchovanou v Národním centru pupečníkové krve. Jednalo se o vůbec první použití takto uchované pupečníkové krve v České republice na léčbu podobného poranění.
Přibližně po třech týdnech od aplikace se Honzík probírá z hlubokého bezvědomí a je konečně propuštěn do domácí péče. Začíná dlouhá cesta k uzdravení.

Jak pupečníková krev funguje? Jako nová krev do žil.

Kmenové buňky mají samy o sobě léčebný potenciál. Podílejí se na obnově kostní dřeně, imunity, cév, chrupavek, nervové tkáně ad. Některé velmi primitivní a o to vzácnější buňky se dokonce dokáží transformovat a nahradit přesně takové buňky, které nemocnému bolestně chybí.

Jak pupečníková krev funguje? Jako nová krev do žil.

Kmenové buňky mají samy o sobě léčebný potenciál. Podílejí se na obnově kostní dřeně, imunity, cév, chrupavek, nervové tkáně ad. Některé velmi primitivní a o to vzácnější buňky se dokonce dokáží transformovat a nahradit přesně takové buňky, které nemocnému bolestně chybí.

Pupečníková krev je plná novorozeneckých kmenových buněk.

Z buněk se mohou stát krvinky, buňky orgánů, nebo tkání. Dokáží bojovat proti různým chorobám.

Proto je dobré využít jedinečnou příležitost a životodárné buňky nechat bezbolestně odebrat...

... a uchovat pro budoucnost,...

...kdy mohou vám, nebo členům vaší rodiny i zachránit život.

Honzík po dvou letech od podání pupečníkové krve

Od aplikace pupečníkové krve, která nastartovala obnovu poškozeného mozku, absolvoval Honzík stovky hodin terpaií, rehabilitací, ponorů v hyperbarické komoře, léčbu laserem nebo buněčnou terapii pomocí MSC buněk, které se dají získat z pupečníku.
Po dvou letech od úrazu, který běžně končí úmrtím dítěte nebo v lepším případě vigilním stavem, je Honzík čilým chlapcem, hraje si se svou sestrou a po duševní stránce zcela odpovídá svým vrstevníkům. Pomalu začíná chodit a rodiče věří, že na konec své cesty k uzdravení dojde jako vítěz.
Honzíkův příběh uzdravení přinesla již před rokem v Událostech Česká televize. Potvrzuje se tak význam využití pupečníkové krve při léčbě ischemického poškození mozku v důsledku tonutí.

Proč uložit pupečníkovou krev pro Vaše miminko?