fbpx

K optimalizaci našich webových stránek používáme cookies. Více o cookies.


Jsme “v tom” s vámi

Chci pomoci s úhradou léčby

V případě, že chcete využít pupečníkovou krev v léčbě a očekáváte s tím spojené náklady, budeme rádi, když se na nás obrátíte. Uděláme maximum, abychom vám pomohli i s náklady. Pošlete nám e-mail na lecba@pupecnikovakrev.cz, popište nám co nejpřesněji Vaši situaci, přidejte jméno, příjmení, telefonní číslo a informace kde máte uloženu pupečnikovou krev/tkáň pupečníku.

Do 5 pracovních dní očekávejte naší reakci.

Jsme v tom s vámi, tým NCPK

Program pomoci při léčbě a regeneraci

Aktivní spolupráce s rodinami na vyhledání vhodné klinické studie pro léčbu. Podpora, kdy má dítě onemocnění, které se standardně léčí transplantací vlastní pupečníkovou krví nebo pomocí MSC z pupečníku.

Pupečníková krev uzdravuje. Již nyní i v Česku.

Darování placenty pomáhá druhým

Můžete se s námi podílet na vědeckém pokroku. Darujte placentu a v Národním centru tkání a buněk bude využita k vývoji nebo zpracována jako tkáňový transplantát či léčivý přípravek. Chcete vědět více?

Kontakty

logo

Dr. Slabihoudka 6232/11
708 00 Ostrava
Česká republika

Máte dotaz?

Časté dotazy

Je možné pupečníkovou krev použít vícekrát?

Pupečníkovou krev lze po rozmrazení použít pouze jednou, proto se většinou zamražuje ve 2 dávkách, aby bylo umožněno dvojí použití.

Proč tak vysoká cena?

Výše částky vychází ze skutečných nákladů na uchování tkání v kryobance. Součástí ceny je také garance, že uložený biologický materiál nebude znehodnocen.

Nemůže krev neoprávněně využít někdo cizí?

Určitě ne. Uchovávaná krev patří dítěti a může být vydána pouze na žádost lékaře.

Pro koho v rodině lze pupečníkovou krev využít?

S použitím pupečníkové krve v rodině je to velmi podobné jako s transplantcí. Nejprve se provádějí testy, které posoudí lékař a rozhodne, zda je vhodné krev použít.